6. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı

“Bilişim Hukuku 6.0” ana teması ile 04-05 Haziran tarihlerinde İzmir Radison Blu Çeşme Hotel'de gerçekleştirilecek

Değerli Paydaşlar,

Çağdaş, refah düzeyi yüksek bir Türkiye özleminin gerçekleşmesi yolunda, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) 48 yıldır yılmadan ve büyük bir özveriyle çalışmaktadır. 1994 yılında Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünü kazanan TBD, 12 bini aşkın üyesi, 8 şehrimize yaygınlaşan şube yapılanması ve 33 üniversitedeki TBD genç örgütlenmesiyle bilişim sektörüne önemli katkılar vermeye devam etmektedir.

Türkiye Bilişim Derneği Genel Merkezi desteği ile İzmir Şubesi tarafından 2009 yılından itibaren düzenlenen İzmir Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultaylarının altıncısı “Bilişim Hukuku 6.0” ana teması ile 3- 5 Haziran 2020 tarihlerinde Radison Blu Çeşme Hotel’de gerçekleştirilecektir.

Hukuk ve bilişim alanındaki birçok uzmanı İzmir / Çeşme’de bir araya getirecek ve açıklış konuşması Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Faruk BİLİR tarafından yapılacak Kurultayda “Kişisel Verilerin Korunması”, “Yapay Zeka” ve “Fikri Mülkiyet ve Block Zinciri” başlıkları ile altı (6) oturum ve akademik bildiri sunumları gerçekleştirilecektir.

Türkiye’de bilişim ve hukuk alanında karşılaşılan sorunlara ışık tutması ve sektörü bir araya getirmesi açısından büyük önem taşıyan Kurultaya herkesi bekliyoruz...

Türkiye Bilişim Derneği

Anasayfa

Kurultayda İşlenecek Konular:

  • Kişisel Verilerin Korunması
    Bu oturumlarda, kişisel verilerin korunması mevzuatına uyum çerçevesinde veri sorumlularının yükümlülükleri başta olmak üzere kişisel verilerin işlenme şartları, genel ilkeler, Verbis ile kabahat ve suçlar, kişisel verilerin korunması kapsamında GDPR’deki düzenlemeler ve yükümlülükler ile Ülkemiz açısından etkisi ele alınarak ortak akıl oluşturulacak ve ülkemizin karar vericilerine ışık tutulması sağlanacaktır.
  • Yapay Zeka
    Bu oturumlarda, yapay zekanın hukuk ile etkileşimi çerçevesinde, hukuk alanında sağlayabileceği fayda, mevcut ve ileride ortaya çıkması muhtemel sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin konular tartışılacaktır.
  • Fikri Mülkiyet ve Kayıt Zinciri (Blockchain)
    Bu oturumlarda, kayıt zinciri teknolojisinin mevcut durumu, ileride gelmesi beklenen nokta ile bu gelişim sürecinde sağlayabileceği faydalar ve ortaya çıkarabileceği sorunlar teknik ve hukuki açılardan ele alınacak, fikri mülkiyet açısından değerlendirmeler içeren sunumlar yapılacaktır.
parallax background
 

6. ULUSLARARASI BİLİŞİM HUKUKU KURULTAYINA KATILIM İÇİN KAYIT OLMANIZ GEREKMEKTEDİR


KAYIT OL